Úvod

  Novinky
  O nás
  Naše smečka
         Pita Alfa
         Allison Ami
         Bellindy Bess
         Cimberly Camey
         Darling Duffy
         Mája Butterfly

    Irbis Inaya

    Ma Cherie Queen

         Geronimo Galaxy
         Thomas Extrem
  Štěňátka
  Zážitkové jízdy
    Závody+Výstavy
    Výstavy
  Fotogalerie
  O samojedech
  Kontakt
  Odkazy

 

 

Pita Alfa z Měsíčního světla

         

 

Cimberly Camey Orleansnow

 

 

Allison Ami O´Kimly Winter Queen

 

 

 

Bellinda Bess Winter Queen

 

 

 

Darling Duffy Winter Queen

 

Mája - Butterfly Boo Winter Queen

 

Irbis Inay Winter Queen

 

Ma Cherie Queen Vidnavská záře

 

Galaxy Geronimo de Sana Gourska

 

 

 

Thomas - Eliot Extrem Winter Queen 

 

 

Naše smečka se skládá z osmi členů. Je úžasné sledovat jejich hierarchii a chování ve smečce. Každý má jinou povahu a zaujímá rozličné postavení.

Vůdcem klanu je nejstarší Pita Alfa, která je zároveň zakladatelkou naší chovatelské stanice Winter Queen. Pita je velmi hodná a zároveň je dobrou hlídačkou, protože ji vychovávala naše zesnulá dobrmanka Peggy. Pita tuto schopnost učí a předává dále, protože hlídání není zrovna typická samojedí vlastnost. Pita dostala přívlastek Alfa, k vůli její vůdcovské pozici ve smečce. Její nástupkyní pravděpodobně bude její dcera Allison Ami.

Ami si ve smečce prosazuje hlavní slovo a šéfuje celé bandě. Je ale velmi přátelská a přezdíváme jí lízalka, protože hrozně ráda oblizuje vše co je nablízku:)

Největší štěknou a pošťuchóvačkou je Cimberly Camey, která přišla do rodiny jako druhá a rozzářila všechny všední dni. Je to náš smíšek a raubířka, která ráda vše vyprovokuje a pak poslušně poslouchá:) Aby na to Cimbi nebyla sama proti dvoum, nechali jsme si doma její krásnou dceru Darling Duffy.

Darling je naše zlatíčko. Je především vynikají atletkou a roztleskávačkou. Stala se hlavním  vůdcem spřežení. Miluje pohyb, honičky a kostičky. Společně s Cimbou tvoří skvělý energický motivační tým:)

Aby holky měli vlastního přítele a ochránce, pořídili jsme si do rodiny chovného psa z Francie Galaxy Geronima. Díky nové krvi a vzdáleným genům máme zaručený kvalitní chov a zdravé potomky. Je úžasné pozorovat, jak má odlišnou povahu a chování. Hrozně rád pusinkuje po francouzsku, zpívá a dělá kotouly:)

Druhým psem je Thomas Eliot Extrem, který je synem Ami. Jeho přívlastek Extrem je naprosto vystihující, protože jako pes je rázný a dominantní. Zároveň je dobrý hlídač a obranář. Jakmile je však mezi lidmi, stává se z něj neskutečný mazel s dobrosrdečnou povahou.

Dalšími členkami a posilami týmu jsou sestry Bellinda Bess a Mája Butterfly Boo, které se do rodiny vrátili jako odrostlé a dospělé feny. Do smečky se však výborně zařadili a vytvořili silnou posilu do závodního týmu. Belka i Májka jsou velmi přátelské, hodné a dobrosrdečné stejně tak jako všichni členové naší samojedí smečky:)

Nejmladšími .............

 

Našim samojedům věnujeme tu nejlepší péči, kterou si náležitě zaslouží. Hlavním cílem je zdraví a spokojenost psíků. Krmíme především masem ať už v sirové či vařené podobě a kvalitními granulemi. Našim milovaným samíkům věnujeme mnoho času a oni nám to vrací svou láskou a radostí. Všichni naši samojedí členové smečky jsou zdraví a uchovnění. Snažíme se jim dopřávat co nejvíce pohybu, který je pro toto plemeno přirozené. Během  sportovních aktivit se řídíme heslem: "Hlavně to musí bavit samíky a musí běhat s chutí, elánem a radostí." Věříme, že se u nás všichni mají velmi dobře a jsou spokojení.

Samojed je nádherný a úžasný běloskvoucí pes. Když s ním jdete po ulici, Každý se na Vás dívá, usmívá a projevuje pozitivní zájem. Jakmile jich je však více, je to nejúžasnější a nejkrásnější pohled na světě a každý člověk padá v naprosté ohromení a úžas. Díky našim samojedům můžeme rozdávat radost, štěstí, přátelství a především lásku což je ten největší dar, který v životě máme:)

          _DSC3026.JPG (800×568)  _DSC3090.JPG (800×532)