Úvod

  Novinky
  O nás
  Naše smečka
  Štěňátka
  Mushing
   Závody+Výstavy
   Výstavy
  Fotogalerie
  O samojedech
  Kontakt
  Odkazy
 

 

Chovatelská stanice samojedů

WINTER QUEEN

Naše rodina se se Samojedy setkala poprvé v roce 2005. Naše setkání bylo nečekané a ihned jsme se zamilovali. I přesto, že jsme v tu dobu měli doma osmiletou dobrmanku Pegy, moc dlouho jsme se nerozmýšleli. Toto nádherné a úžasné plemeno nás natolik očarovalo, že jsme si téměř hned pořídili jedno krásné štěňátko - Pitu z měsíčního světla. Pita se ihned stala součástí naší rodiny. I Pegy ji moc dobře přijala a stala se její adoptivní matkou. A jako řádná matka ji především vychovávala.

Naše rodina žije v malebném městečku Litomyšl v Pardubickém kraji. Všichni moc rádi sportujeme a užíváme života. V létě je to zejména turistika, běh a cyklistika. V zimě je největší zálibou běžecké lyžování a to je nejideálnější pro pohyb se samojedy. S Pitou se hned běhalo lépe a veseleji.

A jak Pita rostla a dospívala, stále více jsme se o ní přetahovali a každý jí chtěl pro sebe. Rozhodli jsme se proto, že si pořídíme další fenečku. Na podzim roku 2008 k nám do rodiny přišla Cimberly Camay z chovatelské stanice Orleansnow. Její miloučký kukuč a hravá povaha nás opět hned okouzlil. Stala se novým členem a holky Pegy a Pita ji hned přijali mezi sebe.

S příchodem zimy se Piťe narodili první štěňátka. Nádherní bílí lední medvídci očarovali srdce všech v našem okolí. Byla to nádherná statná štěňátka. A protože byli první, rozhodli jsme se nechat si další fenečku, která pochází z naší chovatelské stanice. Vybrali jsme si raubířku růžovku, která dostala jméno Allison Ami.

V roce 2011, se naše samojedí rodina rozrostla o 4 nové členy. Z Prahy se k nám přestěhovala dvouletá Belinda Bess dcera Pity, kterou vlastní naše teta Hana. Ta si jí však již nemohla nechat u sebe z důvodu změny bydliště. Holky ji dobře přijali mezi sebe a Bela se stala další dobrou posilou našeho závodního sportovního týmu:)

 Dalším novým přírůstkem byla Darling Duffy dcera naší Cimberli Camey, která měla v tomto roce poprvé štěňátka a aby měla někoho k sobě, rozhodli jsem si nechat další fenečku. 

Za účelem kvalitního chovu jsme se rozhodli pořídit si chovného psa, který bude mít naprosto jiný rodinný původ. Po dlouhém vybírání a diskuzi s poradci chovu, jsme se rozhodli pro chovatelskou stanici SanaGourska z Francie a přivezli jsme si krasavce Geronimo Galaxy.

Posledním přírůstkem tohoto roku se stal syn naší Allison Ami, která měla svá první štěňátka a aby i ona měla svého potomka po svém boku a my měli další chlapskou sílu do spřežení vybrali jsme si největšího pejska, který dostal jméno Thomas Elliont Extrem.

V roce 2012 se do naší rodiny vrátila sestra Belindy - Butterfly Boo zvaná Mája, která musela opustit své původní majitele. Mája se výborně začlenila do kolektivu a obdařila nás svou houževnatostí a láskou. Rychle jsme si ji všichni zamilovali a Mája stala se plnohodnotným členem naší rodiny.

Nejčerstvějším přírůstkem rodiny je Irbis Inay, dcerka Ami a Geronimi, která se narodila v roce 2013.

Samojedi jsou jako zimní královny a králové. Dávají nám radost, přátelství, oporu a jsou naše štěstí. Nenechají nás nikdy zahálet a mrhat časem. Jsou to naši společníci a jejich radostný pohled ve tvářích nám přináší radost v každém okamžiku. Trávíme spolu volné chvíle, sportujeme i cestujeme.

Pokud jste stejně naladěni jako my, je pro vás samojed tím správným a pravým kamarádem.

Náš tým:

Pavlína a Jiří Daňsovi

Zuzka Daňsová + Matúš Bachratý

Jiří Daňsa + Lucie Ludvíčková

KONTAKT